قلم
نوشته شده در تاریخ 91/3/31 ساعت 7:0 ع توسط یاری از غرب(ایرانی


 فارس: مقام معظم رهبری فرمودند یکى از دعاهایی که لحن عارفانه و زبان شیواى آن، با مضامین بسیار والا و سرشار از معارف عالى‌ همراه است که نظیر آن را در زبانهاى معمولى و محاورات عادى نمى‌توان یافت مناجات شعبانیه است.

دفتر حفظ و نشر آثار آیت الله العظمی خامنه ای به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک شعبان یادداشتی را از مقام معظم رهبری درباره مناجات شعبانیه بازنشر داده است :

بسم‌الله الرحمن‌الرحیم

دعا، وسیله‌ى مؤمن و ملجأ مضطر و رابطه‌ى انسان ضعیف و جاهل با منبع فیاض علم و قدرت است، و بشر بى‌رابطه‌ى روحى با خدا و بدون عرض نیاز به غنى بالذات، در عرصه‌ى زندگى سرگشته و درمانده و هدر رفته است؛ «قل ما یعبؤا بکم ربىّ لولا دعاؤکم»1.

بهترین دعا آن است که از سرمعرفتى عاشقانه به خدا و بصیرتى عارفانه به نیازهاى انسان انشا شده باشد، و این را فقط در مکتب پیامبر خدا (صلّى‌اللَّه‌علیه واله‌وسلّم) و اهل‌بیت طاهرین او - که اوعیه‌ى علم پیامبر(ص) و وراث حکمت و معرفت اویند - مى‌توان جست. ما بحمداللَّه ذخیره‌یى بى‌پایان از ادعیه‌ى مأثوره‌ى از اهل‌بیت (علیهم‌السّلام) داریم که انس با آن، صفا و معرفت و کمال و محبت مى‌بخشد و بشر را از آلایشها پاکیزه مى‌سازد.

مناجات مأثوره‌ى ماه شعبان - که روایت شده اهل‌بیت (علیهم‌السّلام) بر آن مداومت داشتند - یکى از دعاهایى است که لحن عارفانه و زبان شیواى آن، با مضامین بسیار والا و سرشار از معارف عالى‌یى همراه است که نظیر آن را در زبانهاى معمولى و محاورات عادى نمى‌توان یافت و اساساً با آن زبان قابل ادا نیست. این مناجات، نمونه‌ى کاملى از تضرع و وصف حال برگزیده‌ترین بندگان صالح خدا با معبود و محبوب خود و ذات مقدس ربوبى است. هم درس معارف است، هم اسوه و الگوى عرض حال و درخواست انسان مؤمن از خدا.

مناجاتهاى پانزده‌گانه که از امام زین‌العابدین حضرت على‌بن‌الحسین (علیه‌السّلام) نقل شده، گذشته از خصوصیت بارز دعایى مأثور از اهل‌بیت (علیهم‌السّلام)، این مزیت را داراست که به مناسبت حالات مختلف مؤمن، مناجاتها را انشا فرموده است.

خداوند به همه توفیق استفاضه و خودسازى به برکت این کلمات مبارک را عنایت فرماید.

نوشته شده در تاریخ 91/3/24 ساعت 6:49 ع توسط یاری از غرب(ایرانی


خبرگزاری آسوشیتدپرس در یادداشتی با بررسی عملکرد رئیس جمهور در هفت سال گذشته، به پیش بینی آینده سیاسی محمود احمدی‌نژاد پرداخت.

  جام نیوز: آسوشیتدپرس روز چهار شنبه 24 خرداد (june. 13) در یادداشت خود با ابراز ناراحتی از حضور رئیس جمهور ایران در نشست امنیتی پکن نوشت: «احمدی‌نژاد در نشست امنیتی پکن در هفته گذشته حاضر شد. سران چین و روسیه برای گفتگوی خصوصی با احمدی‌نژاد، وقتی را برای خود تنظیم کردند و به او این فرصت را دادند تا نظریات خود را درباره قدرت‌های غربی بیان کند.»

این خبرگزاری افزود: «افزایش فشارهای سیاسی بر احمدی‌نژاد از داخل ایران، قابل مشاهده است و انقضاء تاریخ او نیز از دیگر عوامل برای محاسبه او می‌باشد. یکی از پسران محبوب پیشین حکومت روحانیون ایران، اکنون در سال آخر خود، بسیار ضعیف شده و در وضعیت غیرمنتظره‌ای قرار دارد و از سوی طرفداران سرسخت خود مطرود شده است.»

آسوشیتدپرس در ادامه به نقل از «سلمان شیخ»، مدیر مرکز بروکینگز «دوحه در قطر می‌نویسد: «شاید برای افرادی که فقط به صحنه نمایش ایران توجه می‌کنند، باور این مطلب سخت باشد، اما احمدی‌نژاد به عنوان فردی برای تعدیل روابط بسیار محافظه‌کارانه در سیستم حکومتی، ظاهر شده است.»

نویسنده در ادامه با اشاره به قهر و خانه نشینی چند روزه احمدی‌نژاد در سال گذشته نوشت: «احمدی‌نژاد سال گذشته حمایت سیستم حکومتی را از دست داد، حمایتی که از آن در هفت سال گذشته برخوردار بود، و در انتخابات بحث برانگیز 2009 در کنار وی ایستاده بود.

وی افزود: «با این حال احمدی‌نژاد، سیاست داخلی ایران را شکل می‌دهد، چنانچه او در تلاش برای حل مسائل بزرگی نظیر» تا کجا در مسئله هسته‌ای با غرب تعامل کند «،» چگونه با تحریم‌ها بیشتر، مواجه شود «و» برای انتخاب جانشین خود در انتخابات 2013 چه باید بکند «است. تحلیل‌گران می‌گویند یک عنصر اساسی، این است که آیا احمدی‌نژاد چالش خود با قدرت را احیا می‌کند یا خیر، در هر صورت، او می‌تواند در سال آخر ریاست جمهوری خود، برای هم پیمان سیاسی‌اش بجنگد. او همچنین می‌تواند در مسائلی چون مذاکرات ایران با آمریکا و سائر قدرت‌های جهانی تلاش کند، که طبق برنامه ریزی‌ها هفته آینده در مسکو از سر گرفته خواهد شد.»

خبرگزاری آسوشیتدپرس در ادامه به نقل از» مهرزاد بروجردی «، پرفسور دانشگاه سیراکوس، می‌نویسد: «تعدادی از همکاران احمدی‌نژاد دستگیر و تعدادی از آن‌ها از سیاست حذف شدند و توانائی او برای مهیا کردن جانشین برای خود در انتخابات آینده به طور جدی از بین رفته است.

آسوشیتدپرس در ادامه» سؤال «نمایندگان مجلس از رئیس جمهور را باعث تضعیف جایگاه وی خوانده و می‌نویسد: «احمدی‌نژاد اولین رئیس جمهوری بود که در ماه مارس به مجلس فراخوانده شد تا در برابری بخشی از کارهای دولت خود پاسخگو باشد. این امر باعث شد که وی از لحاظ سیاسی، بسیار آسیب ببیند و در انتخابات فوریه نیز با راه یافتن مخالفانش به مجلس، تیم مخالف او در پارلمان قوت گرفت.»

این خبرگزاری در ادامه آورده است: «احمدی‌نژاد طی سال‌های گذشته با برخی اظهار نظر‌هایش در بین رسانه‌های جهانی خبر ساز شد. از جمله» خواستار محو شدن اسرائیل از روی زمین «،» انکار هولوکاست «. و اظهارات او درباره» برنامه هسته‌ای ایران «.

آسوشیتدپرس در ادامه به نقل از» احسان احراری «، تحلیل‌گر سیاسی در ویرجینیا، می‌نویسد: احمدی‌نژاد بعید است که با میراث درخشانی، ریاست را ترک کند. یاوه‌گوئی‌های او درباره ماهیت افسانه‌ای هولوکاست، به صورت غیر ضروری تنش با اسرائیل را پر رنگ کرد.

گری سیک، متخصص امور ایران در دانشگاه کلمبیا نیز گفته است: اظهارات احمدی‌نژاد که مبتنی بر ایدئولوژیک خاصی است، باعث شد قدرت‌های جهانی، موضع محکمی در مذاکرات هسته‌ای داشته باشند. و این امر باعث شد کشورهای غربی از ایران به عنوان کشوری خائن یاد کنند.

وی معتقد است هر چند این تصویر، در بسیاری از موارد، تصویر غلطی است، اما احمدی‌نژاد این تصویر را در اذهان غربی‌ها تقویت کرد.  پیام رسان 
+ خسته نباشید و امیدوارم با نظرات خود ما را در وبلاگمان یاری نمایید

+ سلام به همه دوستان عزیز

+ مجلس نهم و سلام دیگر را در مجله پارسیی نامه ببینید

+ سلام دوستان خوبم لطفا نظرات مرا در مجله پارسی بلاگ ببینید

+ سلام دوستان خوب و همران ، غدیر یاد آور دورانی است پر از تلاطم سیاسی اما نکته ای که برای همه ما باید مورد توجه باشد اینکه همان علی (ع) چه در پوزسیون و چه در اپوزسیون عمل کنیم یعنی مانند آن امام همام هر گاه در قدرتی مثل او باشیم و هرگاه خارج از قدرت هم همانند او باشیم هر چند کار علی خدایی بود و کار ما ....

+ سلام دوستان خوب و همراه آنانی که در همه حال به یاد ما هستند و به ما سر می زنند .

+ سلام دوستان عزیز مدتی است که با شما صحبت نکردم و به شما سر نزدم با عرض پوزش انشاء الله بارانی باشید و بهاری

+ باسلام دوستان به امید فردایی بهتر نوشتن را ادامه بدهید و مطالب قشنگتان را هم برای ما بفرستید

+ لطفا سبور چیان یا سورچیان کدامقوم ایرانی است

طراحی پوسته توسط تیم پارسی بلاگ